Rychlá rezervace

Svépomocné stěhování versus stěhování firmouJistě to znáte. Našli jste naprosto skvělé místo pro bydlení, ale nyní vás čeká náročné stěhování. Jak se s tímto vším vypořádat? V základě máte dvě možnosti. Buď to všechno zvládnout svépomocí nebo si na to najmout odbornou firmu. Jaké jsou výhody jednotlivých řešení? Proč to zvládnout zcela sám a jak postupovat? V čem má zase odborná firma navrch?

Řešení ve vašich rukou bude levnější, ale náročnější

Pokud se rozhodnete na to jít svépomocí, měli byste vědět, že vás čekají poměrně velká muka. Co to přitom znamená? Nejdříve si musíte uvědomit, že ke stěhování budete potřebovat určitou techniku. To znamená dostatečné velký užitkový až nákladní automobil, dále pak vhodné stěhovací nástroje, a v neposlední řadě také osoby, které vám s tím vším pomohou. V závěru však takové řešení vychází mnohem levněji, a to i díky levným půjčovnám dodávek, které umožňují půjčit si dodávku i třeba na několik hodin. Na druhou stranu, musíte počítat s tím, že veškeré stěhování zabere mnohem více času a velmi se fyzicky unavíte. Další strana je zase ta, že nad svými věcmi budete mít stoprocentní kontrolu.

Profesionální řešení je pohodlnější, ale dražší a méně transparentní

Jestliže volba padne na řešení od profesionálů, měli byste počítat s vyššími výdaji. Zase nebudete muset naprosto nic udělat, jenom rozdáte pokyny, přičemž následně již všechno bude v režii firmy. Jaká rizika a nepříjemnosti však plynou z této možnosti?

  • Nevíte, jak se k vašem věcem budou pracovníci dané firmy chovat
  • Stojí to o mnoho více peněz, neboť musíte platit obsluhu dopravních prostředků a samotné pracovníky, kteří se budou tahat s vaším nábytkem
  • Někomu může být nepříjemný větší pohyb samotných pracovníků, kteří se navíc ke stěhovaným předmětům nechovají mnohdy vůbec hezky

Každý si musí vybrat, co mu bude více vyhovovat, nicméně ani jedna volba v závěru není špatná.